Obvestilo o dveh primerih virusa Covid-19 na šoli

Dijake in njihove starše obveščamo, da sta se na Gimnaziji Koper pojavila primera virusa Covid-19, zato je bilo sprejetih nekaj ukrepov – odrejene so bile karantene.

Dijake prosimo, da še bolj skrbno upoštevate higienske ukrepe.

Če imate povišano telesno temperaturo ali če se počutite slabo, ostanite doma in pokličite svojega osebnega zdravnika.

Priporočamo tudi uporabo mask vsaj toliko časa, da se pokaže, če se virus na šoli še širi.

Šola ne sme obveščati dijakov in staršev o podrobnejšem stanju okužb, imenih ipd.

Vse dijake, ki so bili v neposrednem stiku z okuženo osebo, kontaktirajo iz Covid ambulante, NIJZ pa odreja karantene.

Če vas niso poklicali, to pomeni, da tesnega neposrednega stika z okuženimi osebami niste imeli in da še naprej obiskujete pouk kot običajno.

Virus se širi in zgodilo se je, da je prišel tudi k nam.

Prosimo vas, da ostanete strpni, saj vsak od nas lahko zboli in vsak od nas je lahko vir okužbe, pa tega ne ve.

Upajmo na čim milejši izid!

Verjamem, da bodo okužbe zajezene in bo pouk čim hitreje spet tekel za vse v razredu, na šoli.

Vse dobro vam želim!

Bruno Petrič, ravnatelj