Gimnazija Koper

  • Povečaj velikost črk
  • Privzeta velikost črk
  • Zmanjšaj velikost črk

INFO@GIMNAZIJA-KOPER.SI | 05/611-72-70

Glasbeni Gradec

E-pošta natisni PDF

V torek, 24. oktobra 2017, smo z učenci klavirja Glasbene šole Koper in dijaki umetniškega oddelka glasbene smeri Gimnazije Koper gostovali v Gradcu v Avstriji. Odzvali smo se na povabilo prof. Zuzane Niederdorfer, profesorice na KUG Graz, ki je lani izvedla pri nas seminar, na katerem se je prepričala, da imamo tudi v Kopru zelo talentirane mlade pianiste in pedagoge.

Gradec nas je sprejel z sončnim vremenom, odet v prelepe jesenske barve. Z vzpenjačo smo se povzpeli na Grad Schlossberg, od koder smo si iz ptičje perspektive ogledali mesto, nato znameniti Uhrturm in se po 260 stopnicah spustili nazaj v mesto, kjer smo si ogledali še Murinsel, umetni otok na Muri, in Kunsthaus, moderno stavbo v središču mesta, ki nikogar ne pusti ravnodušnega. Po daljšem sprehodu skozi mesto, je sledilo kosilo in vaja vseh nastopajočih v čudoviti dvorani Florentinensaal v Palais Meran.  Na koncertu sta nastopila učenca GŠ Koper Maj Pajić (mentorica Ana Žunič) in Jan Kuret Coretti (mentorica Nuša Gragorič) ter dijakinje UG Koper Eva Žagar (mentorica Selma Chicco Hajdin), Rea Štrukelj Pahovič (mentorica Aleksandra Češnjevar Glavina), Larisa Rojnić(mentorica Valentina Češnjevar) in Maja Kireta Lukavečki(mentor Denys Masliuk). Poleg tega smo lahko prisluhnili še mladim pianistom iz Konservatorija Maribor in študentom KUG Graz. Čudovito vzdušje na koncertu se je nadaljevalo še na skupnem druženju ob pogostitivi na KUG Graz. Izjemna izkušnja za vse nastopajoče, mentorje in vse ostale udeležence, ki upamo, da se bo nadaljevala in postala tradicija. Na poti nazaj nas je še GŠ Koper pogostila še z slastnimi krofi na znamenitih Trojanah.

Zadnjič posodobljeno Četrtek, 14 December 2017 16:57  

INFO@GIMNAZIJA-KOPER.SI | 05/611-72-70

Spletna stran www.gimnazija-koper.si za svoje pravilno delovanje potrebuje piskotke. Stran uporablja lastne piskotke (1st party cookies) za pravilno delovanje menuja in galerije slik. Vec o piskotkih (cookies), ki so potrebni za delovanje te strani najdete na naslednji povezavi: Vec o piskotkih in ZEKom-1.

Ali sprejmete piskotke te spletne strani?

EU Cookie Directive Module Information