Gimnazija Koper

  • Povečaj velikost črk
  • Privzeta velikost črk
  • Zmanjšaj velikost črk

INFO@GIMNAZIJA-KOPER.SI | 05/611-72-70

Vpis na Gimnazijo Koper

E-pošta natisni PDF

alt

Gimnazija je izobraževalni program, ki pripravlja za nadaljevanje izobraževanja, spodbuja ustvarjalnost ter razvija znanja, sposobnosti, spretnosti in druge osebnostne lastnosti, potrebne za kasnejši uspeh v poklicu in življenju. Gimnazija mora zagotoviti dovolj široko splošno izobrazbo in vzpostaviti vednost, ki je skupni temelj za vse usmeritve univerzitetnega študija.

Na Gimnaziji Koper ponujamo izobraževanje v programu Gimnazija (splošni in športni oddelki) in v programu Umetniška gimnazija (likovna in glasbena smer).

Za tiste, ki ste glasbeno nadarjeni, pa vas ne mika gimnazijski program, ponujamo tudi vzporedno glasbeno izobraževanje, kar pomeni, da pri nas opravljate samo strokovne glasbene predmete.

Na naši gimnaziji nimamo posebnih meril v primeru omejitve vpisa, ampak veljajo splošna merila, in sicer:

  1. Za program Gimnazija: zaključne ocene obveznih predmetov iz 7., 8. in 9. razreda OŠ (brez gospodinjstva in italijanščine). Z učnim uspehom lahko kandidat dobi največ 175 točk.
  2. Za program Gimnazija – športni oddelek: zaključne ocene obveznih predmetov iz 7., 8. in 9. razreda OŠ (brez gospodinjstva in italijanščine). Z učnim uspehom lahko kandidat dobi največ 175 točk, dodatne točke pa s športnimi dosežki, in sicer status športnika A prišteje 10 točk in status športnika B prišteje 5 točk.


Za vpis na Umetniško gimnazijo je predpogoj uspešno opravljen preizkus nadarjenosti. V primeru omejitve vpisa veljajo enaki pogoji kot za program Gimnazija.

Če se v prvem (1.) oziroma drugem (2.) krogu izbirnega postopka na spodnji meji razvrsti več kandidatov z istim številom točk, pridobljenih po kriteriju zaključnih ocen (in dodatnih točk iz športnih dosežkov za program Gimnazija – športni oddelek), se izbira med njimi opravi na podlagi točk, doseženih na nacionalnih preizkusih znanja iz slovenščine in matematike, ki se uporabijo na podlagi predhodnega soglasja staršev za mladoletnega kandidata.

 

Prijavno-vpisni postopek (velja za vse programe)


Pomembni datumi, ki si jih velja zapomniti za vpis v 1. letnik srednje šole:

22. 1. 2018

Izide razpis za vpis v 1. letnik za šolsko leto 2018/2019.

9. in 10. 2. 2018
Informativna dneva
do 5. 4. 2018
PRIJAVLJANJE ZA VPIS V 1. LETNIK ZA ŠOLSKO LETO 2018/2019.
10. 4. 2018
Objava številčnega stanja prijav (medmrežje).
do 25. 4. 2018
MOREBITNI PRENOSI PRIJAV.
do 6. 6. 2018
Obvestilo prijavljenim kandidatom o omejitvah vpisa.
od 19. do 22. 6. 2018
VPIS na šole/programe brez omejitve vpisa.
do 31. 8. 2018
VPIS na še prosta mesta.

 

Pripravljalni tečaj za preizkus likovne nadarjenosti bo potekal od ponedeljka, 26. 2. 2018, do petka, 2. 3. 2018, vsak dan od 16.30 do 20. ure v učilnici B1 in B2 (stavba B, notranje dvorišče).

Cena tečaja je 60 evrov.

Nujna je prijava na tečaj za PLN do četrtka, 22. 2. 2018, na obrazcu, ki ga lahko pošljete na naslov Gimnazija Koper, Cankarjeva 2, 6000 Koper, ali izpolnjenega in podpisanega na e-naslov andrejarolih.sd@gmail.com.

Zadnjič posodobljeno Ponedeljek, 13 November 2017 17:21  

INFO@GIMNAZIJA-KOPER.SI | 05/611-72-70

Spletna stran www.gimnazija-koper.si za svoje pravilno delovanje potrebuje piskotke. Stran uporablja lastne piskotke (1st party cookies) za pravilno delovanje menuja in galerije slik. Vec o piskotkih (cookies), ki so potrebni za delovanje te strani najdete na naslednji povezavi: Vec o piskotkih in ZEKom-1.

Ali sprejmete piskotke te spletne strani?

EU Cookie Directive Module Information