Gimnazija Koper

INFO@GIMNAZIJA-KOPER.SI | 05/611-72-70

Izpiti

E-pošta natisni PDF

V skladu s Pravilnikom o ocenjevanju znanja v srednjih šolah (UL RS št. 60/2010 z dne 23. 7. 2010) velja:

• Dijak lahko opravlja sprejemne, diferencialne, predmetne in popravne izpite.
  • Pri SPREJEMNEM izpitu se preizkusijo nadarjenost oziroma sposobnosti dijaka, lahko pa tudi znanje jezikov, če so v skladu z izobraževalnim programom pogoj za vpis.
  • PREDMETNI izpit pri predmetu opravlja dijak, ki hitreje napreduje, izboljšuje končno oceno predmeta, se želi vpisati v drug izobraževalni program.
  • V predzadnjem letniku od konca pouka do zaključka tekočega šolskega leta oziroma do vključitve v zadnji letnik izobraževanja ter v zaključnem letniku od konca pouka do začetka opravljanja zaključka izobraževanja lahko dijak izboljšuje oceno enega ali več predmetov (samo enkrat).
  • DOPOLNILNI izpit opravlja dijak, ki do zaključka pouka pri predmetu ni bil ocenjen. Dopolnilni izpit lahko opravlja dijak do začetka opravljanja zaključka izobraževanja.
  • POPRAVNI izpit opravlja dijak iz predmetov, kjer ima ob zaključku pouka nezadostno oceno.
  • V spomladanskem izpitnem roku lahko dijak opravlja največ dva izpita. Ravnatelj lahko iz utemeljenih razlogov dovoli v tem roku opravljati tudi več izpitov.
  • Na isti dan lahko dijak opravlja največ izpit ali dele izpita iz enega predmeta. Dijak mora opraviti dopolnilni izpit pred popravnim izpitom. Dijak opravi izpit, ko opravi vse dele izpita.
Zadnjič posodobljeno Četrtek, 31 Avgust 2017 13:49

INFO@GIMNAZIJA-KOPER.SI | 05/611-72-70

Ali sprejmete piskotke te spletne strani?