Visok uspeh dijakinj in dijakov na občinskem tekmovanju v dvoranski odbojki

V torek, 22. 10. 2019, je v telovadnici Gimnazije Koper potekalo občinsko tekmovanje za dijake in dijakinje v dvoranski odbojki. Prvo tekmo so odigrale dijakinje, in sicer Gimnazija Koper in Srednja ekonomska šola Koper. Dijakinje so nas skozi celotno tekmo držale v napetem pričakovanju. Po dobljenem prvem nizu s 25 : 23 so drugi niz začele slabše in ves niz tudi izgubljale, proti koncu niza pa so si uspele priboriti 20 točk. Tretji niz je bil ravno tako na začetku v prid nasprotnicam, vendar so se uspele dijakinje Gimnazije Koper sredi niza dvigniti. Po dobri seriji servisov, uspešnim napadom in obrambi ter dobremu ekipnemu duhu so uspele priti v vodstvo in tretji niz zmagale s 15:11.

Pri dijakih so nastopale tri ekipe. Najprej so se pomerili dijaki SEPŠ Koper in Srednje tehniške šole Koper, zmagali so dijaki SEPŠ Koper z 2 : 0. Naslednji dve tekmi so igrali dijaki Gimnazije Koper, ki so s suvereno igro premagali oba nasprotnika. Dijaki SEPŠ Koper so prišli v prvem nizu do 12, v drugem do 15 točk, dijaki STŠ Koper pa v prvem nizu do 6, v drugem do 7 točk.

Tako ekipa dijakinj Gimnazije Koper, ki so jo zastopale Melanija Ačko Jarkovič, Sabina Ačko Jarkovič, Neja Širol, Vanesa Suljič, Anja Čotar, Karin Frank, Klea Jeretič, Zarja Černe, Naja Markežič, Laura Gojkovič in Pia Primik, ter ekipa dijakov Gimnazije Koper Matija Bažec, Timotej Gačnik, Leon Alessio, Vid Miklavec, Luka Orbanič, Jan Malej in Jernej Muženič sta se uvrstili na področno tekmovanje, ki bo v drugi polovici novembra. Za dijakinje se bo tekmovanje odvijalo v Piranu, za dijake pa ponovno v naši telovadnici.

Vsem našim tekmovalcem in tekmovalkam iskreno čestitamo!

December

20.10.2019