Četrtfinale dvoranske odbojke za dijakinje

V petek, 31. 1. 2020, je v Ljubljani na Srednji zdravstveni šoli potekalo tekmovanje četrtfinale dvoranske odbojke za dijakinje. Zaradi obveznosti dijakinj Gimnazije Koper smo se v Ljubljano odpravile z nekoliko okrnjeno ekipo. Prvo tekmo so se pomerile dijakinje Gimnazije Koper proti dijakinjam Srednje zdravstvene šole Ljubljana. Obe ekipi sta ves prvi niz pokazale pravo borbo, vendar so uspele naše dijakinje biti ves čas v vodstvu in si tako priborile prvi niz. Drugi niz so naše dijakinje z nekaj več zaporednimi napakami na sprejemu ter slabem zaključevanju žog izgubile drugi niz. Težko bi napovedali, kdo bo zmagal, saj sta obe ekipi kazali na nestabilno igro. Začetek je kazal izenačeno igro, vendar so se naše dijakinje v tretjem nizu ponovno uspele zbrati in tako suvereno v drugi polovici niza povedle ter zaključile tretji niz z zmago. Sledila je tekma naših dijakinj proti dijakinjam Gimnazije Kranj. Dijakinje Gimnazije Koper so ves prvi niz z nekaj razlike uspele obdržati igro, ki jim je prinesla zmago. Prav tako so uspele tudi v drugem nizu. Na začetku sta bili ekipi dokaj izenačeni. Nasprotnice so naredile več napak na servisu, ker je tudi pomagalo našim dijakinjam, da so v drugi polovici niza naredile večjo razliko in tako suvereno zaključevale žoge ter zmagale tudi drugo tekmo. Dijakinje Gimnazije Koper so se uvrstile na 1. mesto ter si tako priborile nadaljevanje tekmovanja v polfinalu.

Za Gimnazijo Koper so nastopile Melanija Ačko Jarkovič, Sabina Ačko Jarkovič, Neja Širol, Vanesa Suljič, Anja Čotar, Karin Frank, Zarja Černe, Rebecca Franca, Naja Markežič in Zala Bratuž.

Dijakinjam iskreno čestitamo!

Oktober