Projekt Mala pozornost za veliko veselje

Skupaj smo izdelali skoraj 150 voščilnic za starostnike

Dijakinje in dijaki Gimnazije Koper smo sodelovali v vseslovenskem projektu Mala pozornost za veliko veselje, ki ga je organizirala ga. Ana Petrič, direktorica centra starejših Notranje Gorice – DEOS.

Sodelovanje dijakinj in dijakov smo koordinirali v skupnosti dijakov s pomočjo mentorice Helene Miklavčič. Proces je potekal tako, da smo voščilnice izdelovali doma in jih poslali poslali na šolo, kjer jih je učiteljica Helena Miklavčič skrbno zbrala in v ponedeljek, 30. 11. 2020, poslala gospe Petrič.

V pičlih petih dneh smo izdelali približno 150 voščilnic, ki bodo razposlane v domove starejših občanov po vsej Sloveniji. Za sodelovanje smo se odločili predvsem zato, ker se nam zdi zelo pomembno, da se mlajše generacije, v teh še posebej zahtevnih časih, spomnijo na osebe zrelejših generacij, ki se nemalokrat počutijo osamljene in nepomembne. Omeniti je potrebno tudi dejstvo, da so se dijakinje in dijaki zelo hitro odzvali in pokazali svoje zanimanje ter v projekt vključili tudi svoje najbližje.

Čestitke dijakinjam in dijakom ter njihovim predstavnicam in predstavnikom za uspešno delo.

V Skupnosti dijakov Gimnazije Koper oskrbovancem domov za starejše občane želimo vesele božične praznike in srečno ter zdravo prihajajoče leto 2021.

Januar