Kulturni maraton 2021

Da bi obeležili slovenski kulturni praznik in Prešernov dan, smo v petek, 5. 2. 2021, izpeljali že tradicionalni Kulturni maraton (KM). Dijaki so posneli kulturno prireditev in pripravili kar 31 različnih delavnic. Tako so na aktiven način raziskovali letošnjo temo KM – bližine in daljave med nami.

Uspešno izpeljane delavnice so dokaz, da je razdalje med nami možno premagati, saj so naši dijaki skupaj spoznavali kulturo in ustvarjali ter se skozi zanimive dejavnosti zbližali. Aktivnosti so bile raznolike – od literarnih, matematičnih, filmskih, glasbenih, likovnih do ustvarjanja in spoznavanja kulinarike in obdarovanj.

Delavnicam je sledil ogled prireditve, ki je pokazala, da na naši šoli igralskih, glasbenih, plesnih in režiserskih talentov ne manjka. Seveda ne smemo pozabiti na vešče snemalce in tehnično podkovane montažerje, ki so v končno obliko spravili odličen program.

S svojo zagnanostjo so dijaki pokazali, da kulturnega življenja na Gimnaziji Koper pandemija ne more ustaviti.

Vsem, ki so prispevali k uspešni izvedbi Kulturnega maratona 2021, se iskreno zahvaljujemo!

V Prilogi si lahko ogledate nekaj utrinkov s Kulturnega maratona in zanimivih izdelkov, ki so jih ustvarili dijaki sami.