PRED VRNITVIJO V ŠOLO PO JESENSKIH POČITNICAH

Spoštovani starši in dijaki.

Število okužb se ponovno močno veča, zato vas prosimo za res odgovorno ravnanje pri prihajanju v šolo, da bo hibridnega pouka čim manj.

Lepo vas prosimo, da se vsaka dijakinja in vsak dijak pred vrnitvijo v šolo samotestira (tudi cepljeni in preboleli) in da v šoli vsi upoštevamo vse preventivne ukrepe. Svetujemo, naj, dokler se stanje spet ne umiri, dijaki tudi čim bolj omejijo obiske množičnih prireditev.

Samotestiranje na SARS-CoV- 2 se po novem odloku za dijake izvaja dvakrat tedensko na domu, dijaki bodo od danes dalje dobili 10 testov mesečno. Samotestiranje se izvaja praviloma ob ponedeljkih in sredah, za prihajajoči teden pa vas prosimo, da vsi dijaki to naredijo v torek in četrtek.

Če v času povečane pojavnosti bolezni kdo ni popolnoma zdrav (če ima značilne znaki za Covid-19 ali pa zaznate le slabo počutje, četudi je stanje videti kot prehlad, tudi če nima visoke vročine ...), prosimo, naj otrok v teh časih res takoj ostane doma in počaka, kaj se bo s simptomi dogajalo. Če simptomi v nekaj dneh ne minejo, naj se pri svojem zdravniku prijavi na PCR test.

Šola lahko hibridni pouk uvede šele po prejemu potrdila o pozitivnem PCR testu, zato starše prosimo, da razrednika obvestite (1.) ob pozitivnem testu na samotestiranju in (2.) takoj po prejemu sms-a o pozitvnem PCR testu pošljete tudi to potrdilo. Na šoli bomo starše in dijake v posameznem oddelku, kot do sedaj, obvestili že po pozitivnem rezultatu na samotestiranju - takrat moramo biti vsi zelo pozorni in se dodatno samotestirati. Ukrepamo pa lahko šele po prejemu potrdila o pozitivnem PCR testu.

Hibridni pouk je obveza šole in se izvaja za cepljene in prebolele (zadnjih 6 mesecev) dijake v živo, na šoli, za necepljene in neprebolele pa na daljavo, preko videokonference ali spletnih učilnic (tudi zaradi zaščite bolj ranljive skupine otrok).

Zahvaljujemo se vam za skrb, trud, strpnost in konstruktivno delovanje v obdobju, ko nikomur od nas ni lahko.

Bruno Petrič, ravnatelj

Januar