Za vpis v program Umetniška gimnazija – GLASBENA SMER, Modul B: petje – instrument veljajo pogoji za vpis v izobraževalnegi program Gimnazija in posebni pogoji – preizkus glasbene nadarjenosti.

Preizkus glasbene nadarjenosti obsega:

• znanje nauka o glasbi v obsegu 6 letnikov GŠ in
  • za petje še znanje petja v obsegu 4 letnikov GŠ in zdravniško potrdilo o zdravstvenem stanju pevskega organa – starost za dekleta je praviloma do 22 let, za fante pa do 24 let;
  • za violino, violo, violončelo, klavir, kitaro, harmoniko še znanje ustreznega instrumenta v obsegu 6 letnikov GŠ;
  • za flavto, klarinet, oboo, fagot, saksofon, rog, trobento, pozavno, evfonij, tubo, kontrabas, tolkala še znanje ustreznega instrumenta v obsegu 4 letnikov GŠ; za skupino instrumentov pihal in trobil je potrebno še zdravniško potrdilo, s katerim se ugotavlja ustrezna oblikovanost spodnjega in zgornjega loka in normalni medčeljustni odnos;
  • za harfo še znanje harfe v obsegu 4 letnikov GŠ;
  • za orgle še znanje orgel v obsegu 2 letnikov GŠ in znanje klavirja v obsegu 6 letnikov GŠ.

Pomembni datumi, ki si jih velja zapomniti za vpis na Umetniško gimnazijo – glasbena smer

do 4. 3. 2020 Prijava za opravljanje preizkusa glasbene nadarjenosti (Obrazec Prijava k opravljanju preizkusa glasbene nadarjenosti je na voljo na spletni strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport.)
20. 3. 2020 OPRAVLJANJE PREIZKUSA od 8. do 18. ure*
21. 3. 2020 OPRAVLJANJE PREIZKUSA od 8. do 13. ure*
26. 3. 2020 Posredovanje potrdila o opravljenem preizkusu glasbene nadarjenosti

* Potek in vrstni red kandidatov je odvisen od števila prijavljenih kandidatov.

Priprave na sprejemni preizkus

Predvidene so priprave na preizkus glasbene nadarjenosti iz nauka o glasbi, ki jih bosta vodila učitelja ... Priprave bodo potekale ...

Prijava ni potrebna. Preverite morebitne spremembe na spletnih straneh Gimnazije Koper in Glasbene šole Koper. Za morebitne konzultacije in razgovore so na razpolago tudi učitelji individualnega pouka.

Prijave za vpis

Kandidati se prijavijo z obrazcem Prijava za vpis v začetni letnik srednje šole, ki ga lahko kupijo v knjigarnah (obrazec DZS 1,20). Obrazec Prijava za vpis v začetni letnik srednje šole je na voljo tudi na spletnih straneh Ministrstva za šolstvo in šport. Pri izobraževalnem programu obvezno vpišite tudi smer: Umetniška gimnazija – modul B, »naziv glavnega predmeta« (petje – inštrument – navedite kateri).

December

20.10.2019