Projekt Krokus

Z letošnjim šolskim letom se je tudi naša šola vključila v projekt Krokus.

Od irske organizacije za izobraževanje o holokavstu (Holocaust Education Trust Ireland)) smo prejeli 50 čebulic rumenega žafrana, v spomin milijonu in pol judovskih otrok, ki so umrli med holokavstom, in v spomin tisočim drugih otrok, ki so prav tako bili žrtve nacističnih grozodejstev.

Rumene cvetlice spominjajo na rumene Davidove zvezde, ki so jih bili Judje pod nacističnim režimom prisiljeni nositi.

Žafrani cvetijo ob koncu januarja in v začetku februarja, torej v času mednarodnega dneva spomina na holokavst (27. januar).

Cilj projekta je, da se mladi seznanijo s holokavstom, da razvijejo strpnost in spoštovanje do vseh ljudi, ne glede na raso, invalidnost, spolno usmerjenost ali versko prepričanje.

Pouk na daljavo je onemogočil, da bi dijaki, vključeni v projekt, posadili čebulice, zato je to opravila mentorica Damjana Flego s pomočjo sodelavcev.

November